W dniu 6 grudnia 2016 roku w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim odbyły się Mikołajki, na które przybyło liczne grono dzieci. Podczas spotkania odbyło się również wręczenie nagród laureatom konkursu „Kosów Lacki - ślady pamięci, kolorowanka”.        Impreza rozpoczęła się wspólnym śpiewem piosenki „Pada śnieg”.                                             Następnie Pani Marzena Radomska-Wujek przeprowadziła z uczestnikami krótką pogawędkę          o Świętym Mikołaju. Dzieci chętnie opowiadały o tym, jak on wygląda, gdzie mieszka i że bardzo chciałyby go zobaczyć. Później brały udział w zabawie „Ojciec Wirgiliusz”. Gdy wszyscy ustawili się  w kółeczku, rozbrzmiała muzyka w rytm której dzieci miały za zadanie naśladować padający śnieg, lepienie bałwana oraz rzucanie się śnieżkami.

Kolejną zabawą był „Zaprzęg reniferów”. Uczestnicy po dobraniu się w pary naśladowali renifera i sanie, zamieniając się co jakiś czas rolami. Kolejnym punktem Mikołajek było rysowanie dla Mikołaja. Uczestnicy wykazali się niezwykłą inwencją twórczą. Kiedy brystole zapełniły się rysunkami, dzieci wraz z prowadzącą wyrecytowały wierszyk, zapowiadający nadejście Świętego Mikołaja. Przybył on z dalekiego kraju z workiem pełnym słodkich upominków. Nastąpiło wspólne odśpiewanie piosenki „Kochany Panie Mikołaju” przy akompaniamencie gitary, za którą zasiadał Pan Mateusz Doliński. Gdy każdy już otrzymał prezent, udawał się na poczęstunek do świetlicy. Impreza zakończyła się tańcem z Mikołajem w kółeczku oraz grupowym zdjęciem.

GALERIA:

Mikołajki 2016 - Zdjęcia

Sonda
Co myślisz o naszej stronie?
Co myślisz o naszej stronie?
Musisz zaznaczyć przynajmniej jedną odpowiedź!

Newsletter

Chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach? Podaj Imię i Twój adres email i kliknij przycisk Zamawiam. Przed zapisaniem się do newslettera należy zapoznać się z regulaminem oraz RODO.

program regionalny narodowa strategia spójności
mazowsze serce polski
unia europejska europejski fundusz rozwoju regionalnego
Projekt i wykonanie: sm32 STUDIO