W niedzielne popołudnie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury był miejscem niecodziennego wydarzenia. Kilkanaścioro wokalistów wzięło udział w koncercie „Patryk i Przyjaciele”, który miał być formą podziękowania Patryka Wrzoska za pomoc jaką otrzymał w trudnych chwilach po wypadku. Kasia Zych, Hanna Winnicka, Marianka Omieciuch, Oliwia Frąc, Ewelina Krzymowska, Wiktoria Oleszczuk, Karolina Wrzosek, Aneta Żochowska, Marzena Radomska-Wujek, Irena Rytel, Witold Radomski i sam Patryk, przy wysublimowanym akompaniamencie Mateusza Dolińskiego przez półtorej godziny wypełniło dźwiękami salę widowiskową i serca licznie zgromadzonej publiczności.

Patryk – uzdolniony tancerz i wokalista, zaprzyjaźniony z naszym ośrodkiem kultury, uległ w zeszłym roku poważnemu wypadkowi samochodowemu. Przeżył dzięki świetnej i szybkiej reakcji policjantów, którzy utrzymywali go przy życiu do przyjazdu karetki. Swój duży wkład mieli też w to strażacy z kosowskiej OSP. W kwietniu w MGOK odbył się koncert charytatywny podczas którego zbierano pieniądze na rehabilitację Patryka. Teraz wraca do zdrowia więc postanowiliśmy odpowiedzieć i podziękować społeczeństwu za tak duże pokłady szczodrobliwości i empatii organizując koncert "zwrotny" - nie zbieramy juz pieniędzy, ale dziękujemy.
Zanim artyści wyszli na scenę obejrzeliśmy krótki film, zrealizowany przez Jarosława Zaranka, ukazujący pierwsze kroki Patryka na scenie, traumę wypadku i trudy rehabilitacji oraz obecne próby powrotu do funkcjonowania w świecie... i na scenie. Od kilku miesięcy bowiem Patryk systematycznie ćwiczy w MGOK pod kierunkiem Marzeny Radomskiej-Wujek i Mateusza Dolińskiego: śpiewa, gra na perkusji, gitarze... jest nieustannie obecny. Jego występ na koncercie (zaśpiewał dwie piosenki) okraszony był gromkimi brawami i przysporzył zebranym ogromnych wzruszeń. 
Na koniec dyrektor MGOK Ewa Rutkowska i mama Patryka, pani Ewa Wrzosek, zaprosiły na scenę gości honorowych niedzielnego koncertu: policjantów sierż. sztab. Cezarego Rosochę i st. sierż. Łukasza Chendoszko i oraz strażaków: Jana Pawlickiego, Macieja Stańskiego, Jacka Litwińczuka, Michała Pośladę, Łukasza Wojtczuka i Grzegorza Maliszewskiego, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce wypadku. To im w dużym stopniu zawdzięczamy życie naszego kolegi. Im też złożone zostały wielkie podziękowania i wręczone symboliczne róże. 
Listę osób i instytucji, które przyczyniły sie do ratowania życia Patryka i jego rehabilitacji dopełniła jego mama. Na koniec symboliczny głos, pełen trudnego do ukrycie wzruszenia, zabrał burmistrz Jan Słomiak.
Dziękując wszystkim, którzy na koncercie wystąpili oraz publiczności, która zechciała spędzić z nami to niedzielne popołudnie, mamy nadzieję, że to nie ostatni publiczny występ Patryka...
Zapis video niniejszego koncertu, dzięki zaangażowaniu p. Jarosława Zaranka, ukaże się na płytach DVD, dochód przeznaczony będzie na dalszą rehabilitację Patryka.

 

GALERIA:

Koncert "Patryk i Przyjaciele" - ZDJĘCIA

Sonda
Co myślisz o naszej stronie?
Co myślisz o naszej stronie?
Musisz zaznaczyć przynajmniej jedną odpowiedź!

Newsletter

Chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach? Podaj Imię i Twój adres email i kliknij przycisk Zamawiam. Przed zapisaniem się do newslettera należy zapoznać się z regulaminem oraz RODO.

program regionalny narodowa strategia spójności
mazowsze serce polski
unia europejska europejski fundusz rozwoju regionalnego
Projekt i wykonanie: sm32 STUDIO