W niedzielne popołudnie 28 maja Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim był gospodarzem wyjątkowej imprezy. Z jednej strony piknik rodzinny z okazji dnia dziecka, dnia matki i zbliżającego się dnia ojca; z drugiej natomiast wielka gala taneczna z okazji jubileuszu 18. lat istnienia zespołu tanecznego TEMPO. Zespołu, który każdego roku odnosi sukcesy na różnych turniejach różnych szczebli. Ograniczając się tylko do ostatnich możemy wymienić I miejsce na XIV Festiwalu Zespołów Cheerleaders w Siedlcach, 3 miejsce w XV edycji tego Festiwalu w roku bieżącym, II miejsce TEMPO KIDS (kl. III) w tańcu hip hop podczas XVII Regionalnego Przeglądu Amatorskich Zespołów Tanecznych w Borkach Wyrkach 2016 oraz II miejsce tegorocznej edycji Przeglądu.

Spotkanie rozpoczęło się od życzeń, które w imieniu Burmistrza złożyła wszystkim dzieciom i ich rodzicom Sekretarz Miasta i Gminy Kosów Lacki Daniela Prokopczuk. Część artystyczną zainicjowały występy Zuzanny Marchel, Wiktorii Rutkowskiej, Zuzanny Szcześniak, Patrycji Stepnowskiej, Eweliny Krzymowskiej oraz Martyny Zielińskiej – wokalistek pracujących nad swym talentem pod kierunkiem Marzeny Radomskiej-Wujek, która także wykonała jeden utwór. Specjalne życzenia dla dla wszystkich mam i ojców zostały wyśpiewane przez przedszkolaków przygotowanych przez Katarzynę Trebnio. 
Następnie dyrektor MGOK Ewa Rutkowska zaprosiła na scenę Iwonę Wyszomierską założycielkę i instruktorkę zespołu tanecznego TEMPO, która przejęła rolę prowadzącej. Nie kryjąc wzruszenia opowiadała o początkach zespołu, jego rozwoju i osiągnięciach jakie pojawiły się w ciągu tych osiemnastu lat. Z empatycznej opowieści wynikał także obraz zespołu nie tylko jako formacji artystycznej, ale i zespołu w sensie grupy zżytych ze sobą ludzi, z których każdy wniósł do całości coś ważnego. Każdy zostawił po sobie trwały ślad. Znakomitym potwierdzeniem tych słów byli licznie zgromadzeni dawni członkowie zespołu, którzy przyszli świętować także swój jubileusz. Wśród nich była Katarzyna Rodzik-Maliszewska – niekwestionowana mistrzyni Bikini Fitnes: ma za sobą 17 startów w zawodach, w których 13 razy był w finale, a 10 stanęła na podium. Jest wielokrotną Mistrzynią Polski oraz brązową medalistką Mistrzostw Europy, finalistką Olympia Spain (cyklu zawodów – dodajmy to jako ciekawostkę – w których kiedyś startował Arnold Szwarzeneger) srebrną Miss Universe 2015. W TEMPO występowała na początku istnienia zespołu i jak sama powtarza, komentując swoje dzisiejsze sukcesy: „Nie sposób nie wspomnieć o tańcach, od których wszystko sie zaczęło”.
Wśród zaproszonych gości była także Agnieszka Łukasiak – niegdyś tancerka TEMPO, dziś – instruktor sportu i rekreacji oraz programu taneczno-fitnessowego – Salsation. Fragment tego programu widownia mogła obejrzeć na scenie w wykonaniu autorki. 
Podczas Gali zaprezentowały się przedszkolaki z grupy MOTYLKI w balecie i tańcu hip hop, prowadzona przez Iwonę Wyszomierską młodziutka stażem grupa Hip Hop DanCe z Ceranowa, wszystkie grupy zespołu TEMPO oraz wielokrotnie nagradzany w Polsce zespół PNC z Sokołowa Podlaskiego kierowany przez Huberta Krasnodębskiego.
Występy artystyczne przeplatane były rozmaitymi anegdotami i wspomnieniami, które nadawały spotkaniu niemalże familiarnego charakteru. Na koniec Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki i Ewa Rutkowska wręczyli twórczyni sukcesów TEMPO, jego założycielce i opiekunce – Iwonie Wyszomierskiej kwiaty. Na scenie natomiast pojawił się tort ufundowany przez Janusza Zakrzewskiego a misternie przygotowany przez „Restaurację Pałacową”.
Wzruszenie udzieliło się wszystkim widzom. Pani Iwona natomiast już zapraszała na wielkie uroczystości związane z 20-tką zespołu.

 

 

GALERIA: Piknik Rodzinny 2017 - ZDJĘCIA

Sonda
Co myślisz o naszej stronie?
Co myślisz o naszej stronie?
Musisz zaznaczyć przynajmniej jedną odpowiedź!

Newsletter

Chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach? Podaj Imię i Twój adres email i kliknij przycisk Zamawiam. Przed zapisaniem się do newslettera należy zapoznać się z regulaminem oraz RODO.

program regionalny narodowa strategia spójności
mazowsze serce polski
unia europejska europejski fundusz rozwoju regionalnego
Projekt i wykonanie: sm32 STUDIO