W środę 9 sierpnia blisko 40-osobową, mocno zróżnicowaną wiekowo, drużyną wyruszyliśmy na rajd rowerowy. Sygnał rozpoczęcia dał burmistrz Jan Słomiak, dopóki jechaliśmy szosą asekurował nas dh Maciej Stański z kosowskiej OSP, zapleczem logistycznym zajmował się nieoceniony Tomasz Słomiak.


Nasza trasa zaczynała się przed MGOK, skąd ruszyliśmy w stronę Toś. Tam czekał na nas Janusz Kur z Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, który pełnił rolę naszego przewodnika i moderatora trasy. Podczas rowerowej wędrówki poznawaliśmy frapujące cechy i tajniki nadbużańskiej przyrody, jej florę i faunę. Odwiedziliśmy także istniejącą od 2000 roku wieżę obserwacyjną Nadleśnictwa Sokołów, która swoim zasięgiem monitoruje lasy północnej części nadleśnictwa. Współpracuje ona z punktami obserwacyjnymi nadleśnictw Łochów, Ostrów i Rudka. O tej interesującej pracy opowiadała nam Wiesława Kur.
Pierwszy etap rajdu zakończyliśmy w punkcie relaksacyjnym Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego w Garnku. Po blisko godzinnym odpoczynku wyruszyliśmy w dalszą trasę, w stronę Jakubik, skąd udaliśmy się już do Kosowa.
Niezbyt długa trasa – ok. 20 km, okazała się jednak dla wielu nie lada wyzwaniem. Ostre zróżnicowanie terenu – wzniesienia, duże partie piaszczyste, ściółka – było znaczącym utrudnieniem. Toteż nasza wyprawa nie była przejażdżką a prawdziwym rajdem ocierającym się – mówiąc nieco z przymrużeniem oka – o survival. Wszyscy jednak dotrwali do końca, choć przygód nie brakowało.
Następny dzień rozpoczęliśmy od nabiegających pytań: „kiedy następny raz”...
Już to planujemy, więc poinformujemy niebawem.

GALERIA: Rajd Rowerowy 2017 - ZDJĘCIA

Sonda
Co myślisz o naszej stronie?
Co myślisz o naszej stronie?
Musisz zaznaczyć przynajmniej jedną odpowiedź!

Newsletter

Chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach? Podaj Imię i Twój adres email i kliknij przycisk Zamawiam. Przed zapisaniem się do newslettera należy zapoznać się z regulaminem oraz RODO.

program regionalny narodowa strategia spójności
mazowsze serce polski
unia europejska europejski fundusz rozwoju regionalnego
Projekt i wykonanie: sm32 STUDIO