12 października Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim zainicjował „Wieczory czwartkowe”. Są to w naszym zamierzeniu cykliczne spotkania kameralne, odbywające się w drugi czwartek miesiąca. Nazwa nawiązuje do utrwalonych w pamięci i kulturze obiadów czwartkowych organizowanych przez króla Stanisława Augusta. Podobnie i my chcemy skupić się tego dnia na kulturze, sztuce, historii itd.

Pierwszy „Wieczór czwartkowy” uświetnił swoją obecnością Tomasz Markiewicz – piosenkarz, pisarz, podróżnik, konferansjer, juror ogólnopolskich festiwali muzycznych, menager zespołów rockowych, na co dzień zaś – dziennikarz działu kulturalnego „Tygodnika Siedleckiego”. Spotkanie poprowadził Artur Ziontek, który jest autorem książki „Tomek Markiewicz – jak zostałem łabędziem”, opisującej długą i cierpliwą drogę do realizacji marzeń oraz artystycznego spełnienia naszego bohatera.


Zebraną publiczność Tomasz Markiewicz zabrał w fascynującą podróż obfitującą w spotkania z gwiazdami polskiej i światowej sceny muzycznej, filmowej i estradowej. Ponad godzinę opowiadał o kulisach swej pracy dziennikarskiej i wywiadach z gwiazdami. Jego gawęda obfitowała w barwne anegdoty i dykteryjki ze świata czerwonych dywanów, co znakomicie przyjęte było przez audytorium. 
Osobną wartością spotkania, była przenikająca z opowieści pasja prelegenta i wielka determinacja w dążeniu do realizacji marzeń. Tomasz Markiewicz jest najlepszym przykładem na to, że siła pasji i nieugiętość w jej realizacji może zaprowadzić do wymarzonego celu...
Po spotkaniu Tomasz długo jeszcze podpisywał swoje książki i odpowiadał na kuluarowe pytania.
A kto nie był, niech żałuje.

 

GALERIA: Wieczór Czwartkowy - Spotkanie z Tomaszem Markiewiczem - ZDJĘCIA

Sonda
Co myślisz o naszej stronie?
Co myślisz o naszej stronie?
Musisz zaznaczyć przynajmniej jedną odpowiedź!

Newsletter

Chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach? Podaj Imię i Twój adres email i kliknij przycisk Zamawiam. Przed zapisaniem się do newslettera należy zapoznać się z regulaminem oraz RODO.

program regionalny narodowa strategia spójności
mazowsze serce polski
unia europejska europejski fundusz rozwoju regionalnego
Projekt i wykonanie: sm32 STUDIO