NIE BOJĘ SIĘ: POMAGAM!
A Ty potrafisz udzielić pierwszej pomocy?

W środę 27 września w MGOK odbyło się spotkanie na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Spotkanie poprowadziła p. Anna Pawlicka wraz z p. Agnieszka Michalak. Obie panie należą do Ochotniczej Straży Pożarnej w Kosowie Lackim i posiadają odpowiednie przeszkolenie z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.


Uczestnicy spotkania poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Z dużym zainteresowaniem obserwowali czynności z zakresu resuscytacji wykonywane na fantomie po czym mogli samodzielnie ją przeprowadzić. Poznali również zastosowanie pozycji bocznej oraz odpowiednie ułożenie poszkodowanego.
Mamy nadzieję, że dzięki przekazanym informacjom każdy z uczestników spotkania będzie miał większą odwagę do podjęcia odpowiednich czynności w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia ludzkiego.

Gościnnie był również obecny dh Michał Poślada, który także chętnie dzielił się swoją wiedzą.
Bardzo dziękujemy naszym strażakom za chęć poprowadzenia interesującego spotkania.

 

Galeria: Ludzie z Pasją - Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy - ZDJĘCIA

Sonda
Co myślisz o naszej stronie?
Co myślisz o naszej stronie?
Musisz zaznaczyć przynajmniej jedną odpowiedź!

Newsletter

Chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach? Podaj Imię i Twój adres email i kliknij przycisk Zamawiam. Przed zapisaniem się do newslettera należy zapoznać się z regulaminem oraz RODO.

program regionalny narodowa strategia spójności
mazowsze serce polski
unia europejska europejski fundusz rozwoju regionalnego
Projekt i wykonanie: sm32 STUDIO