13 stycznia w Drohiczynie odbyło się spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Podlaskie Dziedzictwo Kultury. Przedstawiciela ośrodków kultury Mazowsza oraz Podlasia, twórcy kultury i artyści wspólnie kolędowali i w symboliczny sposób raz jeszcze spotkali się w wigilijnej atmosferze. Bożonarodzeniowe ponowienie i przypomnienie wigilii w tym gronie miało podkreślać rodzinną atmosferę, rodzinne więzi kulturowej wspólnoty, która – jak mówiła o tym Alicja Simanowicz, prezes Stowarzyszenia – łączy, a nie dzieli. W trakcie spotkania głos zabrali ks. bp. Antoni Pacyfik Dydycz oraz wicemarszałek Senatu RP Maria Koc. Część artystyczną zapewnili: Chór KOE z Sokołowa Podlaskiego, kapela Sterdyniacy, zespół śpiewaczy ze Sterdyni oraz zespół „Małe Podlasie” z Siemiatycz.
Kosów reprezentowali, poza pracownikami MGOK, członkowie chóru działającego pod kierownictwem Andrzeja Szymańskiego, radna Ewa Arciechowska, Jan Pawlicki oraz Andrzej Szymański, opiekun chóru, z rodziną i zaproszeni goście.
My zaś wyjechaliśmy z Drohiczyna pokrzepieni duchem... i nie tylko. Otrzymaliśmy bowiem kilkanaście książek, które wzbogacą naszą regionalną biblioteczkę Archiwum Kultury. Za ten dar dziękujemy ks. bp. Antoniemu Dydyczowi i ks. dr. Łukaszowi Gołębiewskiemu.

 GALERIA: Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Podlaskie Dziedzictwo Kultury w Drohiczynie - ZDJĘCIA

Sonda
Co myślisz o naszej stronie?
Co myślisz o naszej stronie?
Musisz zaznaczyć przynajmniej jedną odpowiedź!

Newsletter

Chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach? Podaj Imię i Twój adres email i kliknij przycisk Zamawiam. Przed zapisaniem się do newslettera należy zapoznać się z regulaminem oraz RODO.

program regionalny narodowa strategia spójności
mazowsze serce polski
unia europejska europejski fundusz rozwoju regionalnego
Projekt i wykonanie: sm32 STUDIO