W niedzielę 6 maja, na scenie plenerowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kosowie Lackim, odbyło się III Kosowskie Spotkanie Kapel Weselnych. Tym razem wzięło w nim udział szesnaście kapel z województw mazowieckiego i podlaskiego. Reprezentowały one różne rodzaje muzyki. Spoiwem było tradycyjne instrumentarium i sięganie do korzeni muzyki weselnej. Folk był jednak tylko podstawą wyjściową twórczo przetwarzaną i interpretowaną. Repertuar migrował więc od faktycznej tradycji (polki, oberki), poprzez wplatanie elementów nowoczesnego pop-u, do jazzowych interpretacji standardów z elementami klezmerskimi.


Kilka minut po godzinie 15 spotkanie, tradycyjnie już, otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki Jan Słomiak oraz Dyrektor MGOK Ewa Rutkowska. Następujące potem preznetacje i koncerty trwały do godz. 21 gromadząc blisko 200-osobową publiczność.
Miło nam było gościć pośród niej Marzannę Chwaszczewską, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Brańsku oraz Urszulę Tomasik, niegdyś prężną animatorkę kultury w Mielniku, dziś występującą w Kapeli Gminnej Siemiatyckiej.
Jako organizatorzy, pragniemy złożyć serdeczne podziękowanie wszystkim wykonawcom - solistom i kapelom, za to, że zechcieli tak licznie odpowiedzieć na nasze zaproszenie i tak znakomicie zaprezentować się na naszej scenie. Niezmiennie dziękujemy także Ewie Arciechowskiej, Jerzemu Mielaniukowi i Waldemarowi Deoniziakowi za wielką pomoc w organizacji. Liczymy na Was i w roku przyszłym!

GALERIA: III Kosowskie Spotkanie Kapel Weselnych - ZDJĘCIA

Sonda
Co myślisz o naszej stronie?
Co myślisz o naszej stronie?
Musisz zaznaczyć przynajmniej jedną odpowiedź!

Newsletter

Chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach? Podaj Imię i Twój adres email i kliknij przycisk Zamawiam. Przed zapisaniem się do newslettera należy zapoznać się z regulaminem oraz RODO.

program regionalny narodowa strategia spójności
mazowsze serce polski
unia europejska europejski fundusz rozwoju regionalnego
Projekt i wykonanie: sm32 STUDIO