Jak co roku, 2 maja odbył się w Kosowie Bieg Flagi. Była to już szósta edycja przedsięwzięcia przygotowanego przez Uczniowski Ludowy Klub Sportowy KOS, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Szkołę Podstawową im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Urząd Miasta i Gminy. Personalnie zaś trud organizacyjny, podobnie jak w latach poprzednich, wziął na siebie Tadeusz Gąsiorowski. Gościem honorowym była olimpijka, wielokrotna mistrzyni Polski i Europy w biegach – Lidia Chojecka.
Zawody rozpoczęły się przemówieniem burmistrza Jana Słomiaka oraz celebracją wciągnięcia na masz flagi w asyście harcerzy i sportowców. Na starcie stanęło 87 osób ubranych w biało czerwone koszulki ufundowane przez Mariusza Krajewskiego, właściciela firmy Blach Produkt.

Po pokonaniu dystansu 2500 m. na podium, w poszczególnych kategoriach, stanęli:
Kobiety

OPEN
1. Natalia Kurowicka
2. Karolina Ostrowska
3. Marta Materska

Klasy VII-VIII
1. Dominika Buczyńska
2. Roksana Zduniak

Dziewczęta młodsze
1. Ewa Kucharek
2. Julita Kurowicka
3. Maja Pankiewicz

Mężczyźni
OPEN

1. Piotr Tymiński
2. Mateusz Laskowski
3. Radosław Trąba

Klasy VII-VIII
1. Mateusz Jurkowski
2. Konrad Szerszeń
3. Kamil Mikołajczuk

Chłopcy młodsi
1. Adam Kosiorek
2. Olaf Adamski
3. Dominik Mikołajczuk

Dekoracji zwycięzców dokonali Lidia Chojecka, burmistrz Jan Słomiak, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Wiesław Wiśniewski, Joanna Zawisza z OSM Kosów Lacki, Tadeusz Gąsiorowski, oraz Grażyna Niemierka – dyrektor Szkoły Podstawowej. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz opaski na rękę akcentujące wyjątkowość tego właśnie biegu.
Po zakończeniu dekoracji wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z ciepłego posiłku, owoców i soków.
W imieniu Organizatorów pragniemy złożyć serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy wsparli finansowo kosowski VI Bieg Flagi, w szczególności więc dziękujemy Zakładom Mięsnym „Zakrzewscy”, Mariuszowi Krajewskiemu – Blach Produkt, sklepom Mila, Gama i Groszek, Danielowi Korosiowi – Piekarnia Kosów Lacki, Kołu Łowieckiemu „Orzeł” z Siedlec, przychodni weterynaryjnej Piotra Siemieniuka oraz Sali Weselnej Jurkowscy. Puchary i medale ufundował Urząd Miasta i Gminy Kosów Lacki a nagrody w postaci pakietów nabiałowych Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Kosów Lacki.

 

GALERIA: VI Bieg Flagi w Kosowie Lackim - ZDJĘCIA

Sonda
Co myślisz o naszej stronie?
Co myślisz o naszej stronie?
Musisz zaznaczyć przynajmniej jedną odpowiedź!

Newsletter

Chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach? Podaj Imię i Twój adres email i kliknij przycisk Zamawiam. Przed zapisaniem się do newslettera należy zapoznać się z regulaminem oraz RODO.

program regionalny narodowa strategia spójności
mazowsze serce polski
unia europejska europejski fundusz rozwoju regionalnego
Projekt i wykonanie: sm32 STUDIO