W niedzielę 18 października br. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim odbyło się uroczyste podsumowanie obchodów Roku Jana Pawła II.  Koło Regionalne przy Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  pod kierunkiem pań: Katarzyny Kurowickiej, Małgorzaty Łach i Hanny Ratyńskiej przygotowało montaż literacko-muzyczny pt. „Dziękujemy Ci Panie za Jana Pawła II” .

Zebraną publiczność w ujmujący nastrój wprowadziła melodia ukochanego utworu naszego Wielkiego Rodaka „Barki”. W trakcie przedstawienia  słowem, obrazem i pieśnią przypomniano postać Świętego Jana Pawła II.  Następnie już w wersji humorystycznej młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Kosowie Lackim pod kierownictwem p. Hanny Przesmyckiej i p. Jolanty Onyśk   program pt. „Taki jestem...Anegdoty o Papieżu”.  Wydarzeniu towarzyszyła wystawa filatelistyczna „Jan Paweł II – ślady pamięci”. Zbiór walorów filatelistycznych poświęconych Wielkiemu Polakowi, Papieżowi Janowi Pawłowi II opracowany został przez uczestników Młodzieżowego Koła Filatelistycznego   nr 190 w Wielgolesie pod kierunkiem opiekuna koła Zdzisława Ćmocha i  Piotra Stolarczyka – filatelisty z Mińska Mazowieckiego, który zaszczycił nas swoją obecnością i osobiście  prezentował  zainteresowanym poszczególne pocztowe „ślady pamięci” po Wielkim Polaku.

Sonda
Co myślisz o naszej stronie?
Co myślisz o naszej stronie?
Musisz zaznaczyć przynajmniej jedną odpowiedź!

Newsletter

Chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach? Podaj Imię i Twój adres email i kliknij przycisk Zamawiam. Przed zapisaniem się do newslettera należy zapoznać się z regulaminem oraz RODO.

program regionalny narodowa strategia spójności
mazowsze serce polski
unia europejska europejski fundusz rozwoju regionalnego
Projekt i wykonanie: sm32 STUDIO