15 maja 2016 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbył się koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony jest na rehabilitację Patryka Wrzoska. Dwadzieścia dwoje wykonawców przez dwie godziny opowiadało subtelną opowieść o różnych kolejach życiowych, nieprzewidzianych wypadkach, potrzebie bliskości, wsparciu i oczyszczającym niesieniu pomocy. Skrupulatnie dobrane teksty piosenek i wierszy ułożyły się w metafizyczną opowieść o człowieku.

12 marca 2016 r. Patryk uległ wypadkowi samochodowemu. Do szpitala trafił w stanie ciężkim. Dla nas wszystkich była to przykra wiadomość. Od dawna bowiem Patryk brał udział, jako wokalista, w różnych przedsięwzięciach artystycznych MGOK. Poznaliśmy go jako osobę utalentowaną, sumienną i zdeterminowaną. Nigdy nie spoczął na laurach, dużo ćwiczył i pracował nad techniką – zarówno śpiewu, jak i tańca (bo jest też znakomitym street dancerem). Wokalnie udzielała się również w MGOK jego młodsza siostra Karolina, którą, co było zauważalne, zawsze otaczał wsparciem i opieką.

Po dwóch miesiącach od wypadku Patryk wraca do zdrowia. Rozpoczął żmudne ćwiczenia rehabilitacyjne, które jednak pociągają za sobą spore koszty. Aby wesprzeć te działania Pani Urszula Krzymowska podjęła się organizacji koncertu charytatywnego, z którego dochód ma być przeznaczony właśnie na te potrzeby. Dobór uczestników i przebieg koncertu był skrupulatnie zaplanowany.

Na wstępie zabrała głos organizatorka – Pani Urszula Krzymowska, krótko nakreślając cel koncertu. Prosiła także aby poszczególne wystąpienia nie były przetykane  aplauzem publiczności. Chodziło bowiem o zachowanie atmosfery skupienia i niezatracanie świadomości idei, która zgromadziła tak liczną publiczność. Po niej wyszedł na scenę ks. Marcin Kuśmirek mówiąc o doniosłości wydarzenia, które znakomicie wpisuje się w obchodzony obecnie Rok Miłosierdzia. Potem nastąpiły występy artystów, które ułożone zostały po części kluczem wieku: najpierw dzieci, potem młodzież i dorośli. Wszak przekrój wiekowy występujących zaczynał się na wczesnej szkole podstawowej a kończył na silnie zaawansowanej dorosłości.

Niezwykle wzruszający był występ Oli Grzymały, która uległa wypadkowi rok wcześniej, długo zostawała podopieczną Kliniki Budzik im. Oli Janczarskiej. Dziewczynka, która jeszcze niedawno także była beneficjentką balu charytatywnego, wystąpiła na scenie oddając to dobro, które trafiło i do niej.

Występy solistów i zespołów, wspólne odśpiewanie Łatwopalnych Maryli Rodowicz i hymnu polskich koncertów charytatywnych Moja i twoja nadzieja zespołu „Hey” były równie wzruszające. Podobnie wiersze Hanny Ratyńskiej i Iwony Owsianki, które deklamowali Anna Ratyńska i Karol Grono.

W koncercie wzięli udział amatorzy i osoby, które profesjonalnie na co dzień zajmują się muzyką. Nie chodziło jednak o przegląd talentów, ale o wspólne oddanie się idei pomocy i wsparcia dla Patryka. Takiego wsparcia, jakiego sami możemy lada chwila potrzebować.

No koniec wyszedł na scenę Burmistrz Jan Słomiak, który nie kryjąc wzruszenia, podziękował organizatorom, występującym i wszystkim, którzy w tym wydarzeniu wzięli udział.

Wymiernym efektem koncertu są zebrane pieniądze. Równie ważne pozostaje też jednak wsparcie duchowe i poczucie wspólnoty, które się wytworzyło. Wyrazy empatii kierowane w stronę najbliższych Patryka, którzy byli na sali: mamy, rodzeństwa, przyjaciółki oraz ich odbiór tych emocji świadczą o tym najlepiej.

W imieniu organizatorki, Pani Urszuli Krzymowskiej, pragniemy złożyć podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w koncercie, przyczynili się do jego organizacji, ale też wsparli samą chęć pomocy Patrykowi. Dziękujemy zatem Panu Danielowi Korosiowi „Piekarnia Kosów”, Publicznemu Gimnazjum im. Aleksandra Kamińskiego w Kosowie Lackim i jego Dyrektorce Pani Elżbiecie Radomskiej, kosowskiemu Zespołowi Szkół i jego Dyrektorce Pani Hannie Przesmyckiej oraz pracownikom sklepu „Mila” i wszystkim anonimowym darczyńcom, którzy nie chcą ujawniać swego nazwiska.

W koncercie wystąpili (chronologicznie): Hania Winnicka, Kasia Zych, Marianna Omieciuch, Oliwia Frąc, Amelia Rostkowska, Wiktoria Oleszczuk, Mateusz Żochowski, Ola Grzymała, Ewelina Krzymowska, Agata Rostkowska, Karolina Wrzosek, Daria Wesołowska, Karolina Marczak, Katarzyna Pietrzykowska, Witold Radomski, Irena Rytel, Aneta Żochowska, Marzena Radomska-Wujek, Marcin Kuśmirek i Marek Krzymowski

Akompaniowali: Mateusz Doliński, Marcin Kuśmirek, Mariusz Rostkowski i Marek Krzymowski

Wiersze Iwony Owsianki i Hanny Ratyńskiej deklamowali Karol Grono i Anna Ratyńska

Obsługa techniczna: Mariusz Brzozowski, Anna i Jarosław Zarankowie (foto i video)

 

GALERIA: Koncert charytatywny dla Patryka

Sonda
Co myślisz o naszej stronie?
Co myślisz o naszej stronie?
Musisz zaznaczyć przynajmniej jedną odpowiedź!

Newsletter

Chcesz otrzymywać wiadomości o aktualnych wydarzeniach? Podaj Imię i Twój adres email i kliknij przycisk Zamawiam. Przed zapisaniem się do newslettera należy zapoznać się z regulaminem oraz RODO.

program regionalny narodowa strategia spójności
mazowsze serce polski
unia europejska europejski fundusz rozwoju regionalnego
Projekt i wykonanie: sm32 STUDIO