15 maja odbył się, o czym pisaliśmy, koncert charytatywny mający na celu zbiórkę pieniędzy na rehabilitację Patryka Wrzoska, który uległ wypadkowi samochodowemu. Koncert spełnił swe zadanie zarówno w wymiarze materialnym, jak i artystycznym. Pojawiały się słowa zachęty bo go powtórzyć. I tak też się stało. Tym razem jednak wpisał się w kalendarz parafialnych obchodów 25-lecia Diecezji Drohiczyńskiej.

W piątkowy wieczór 3 czerwca po raz kolejny stanęli na scenie artyści, chcący wesprzeć Patryka. Zebraną publiczność przywitała Ewa Rutowska, dyrektor MGOK, po czym przekazała mikrofon ks. kan. Tomaszowi Pełszykowi, proboszczowi kosowskiej parafii pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny oraz wieloletniemu wykładowcy drohiczyńskiego seminarium. Zwięźle i przejrzyście przedstawił on kościelne dzieje Podlasia sięgając do czasów powołania województwa podlaskiego i kończąc na zarysie bieżącego obrazu diecezji. Wystąpienie to było dobrym wprowadzeniem w atmosferę bieżących obchodów jubileuszowych, do których nawiązywał kierowany do dzieci i młodzieży szkolnej konkurs „Moja rodzina, moja parafia, moja diecezja”. Jego wyniki przedstawił przewodniczący jury Artur Ziontek (nagrodzone pracy były eksponowane w niedzielę 5 czerwca przed wejściem do kosowskiego kościoła). Laureatami zostali:

Szkoła podstawowa

Tomasz Ciesielski

Marta Materska

Małgorzata Winnicka

nagroda specjalna: Anna Zaranek

Gimnazjum

Maja Dylewska

nagroda specjalna: Patrycja Hass, Mateusz Krzymowski

Szkoły ponadgimnazjalne

Katarzyna Pietrzykowska

Weronika Jakubik

Potem już rozpoczął się koncert. Nie było to jednak dokładne powtórzenie tego, co działo się dwa tygodnie wcześniej. Nieco odmieniony repertuar i zespół wykonawców dał polot świeżości na tyle, by ci, którzy uczestniczyli w poprzednim wydarzeniu nie mieli poczucia znużenia. Mimo obaw, iż może nie udać się odtworzenie tej pierwszej, spontanicznej atmosfery, impreza spełniła swe zadanie. Po raz kolejny lokalna społeczność pokazała, że jest gotowa wesprzeć tych, którzy aktualnie potrzebują wsparcia. W imieniu organizatorów – wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy.

Sonda
Co myślisz o naszej stronie?
Co myślisz o naszej stronie?
Musisz zaznaczyć przynajmniej jedną odpowiedź!
program regionalny narodowa strategia spójności
mazowsze serce polski
unia europejska europejski fundusz rozwoju regionalnego
Projekt i wykonanie: sm32 STUDIO