6 grudnia przy okazji spotkania mikołajkowego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury nastąpiło wręczenie nagród uczestnikom konkursu „Kosów Lacki – ślady pamięci”, który organizowaliśmy we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Kosowskiej. Celem konkursu było przygotowanie kolorowanki składającej się rysunków przedstawiających charakterystyczne dla Kosowa budynki i postacie. Wśród nich znalazły się m.in.: szkoła, kościół, dawna synagoga, elementy najstarszej zabudowy drewnianej i murowanej, rzeźba św. Jana Nepomucena, dawna (nieistniejąca już) drewniana dzwonnica, portret Feliksa Bartczuka – ostatniego weterana powstania styczniowego, postać św. Franciszka z obrazu El Greco i inne.

Konkurs adresowaliśmy do dzieci ze szkoły podstawowej, gdyż chodziło nam o twórczą aktywizacją najmłodszych. Przygotowując prace mogli też poznawać ślady przeszłości swojej Małej Ojczyzny, ślady, których mogli nie znać, lub nie zwracać na nie uwagi.
Nagrodą dla zwycięzców było opublikowanie prac w książeczce. Jury w składzie :
– Artur Rogalski – poeta, historyk, archiwista
– Adam Borowy – malarz, nauczyciel
– Maciej Woliński – księgarz, mecenas kultury
– Marzena Radomska-Wujek – animator kultury MGOK
– Artur Ziontek – historyk literatury, regionalista MGOK
postanowiło opublikować 20 z nadesłanych prac. Ich autorami są: Zuzanna Adamczyk, Gabriela Grabowska, Magdalena Zakrzewska, Kinga Wyszomierska, Natalia Oleszczuk, Roksana Zduniak, Katarzyna Zych, Maja Rybak, Karolina Grabowska, Mateusz Kostrzewski, Hanna Winnicka, Dobromiła Latos, Rafał Szymański, Szymon Maciejewski, Rafał Maleszewski, Kinga Godlewska, Oliwia Subda, Oliwia Frąc, Amelia Rostkowska, Ewelina Harasim.
Rozstrzygnięcie, zgodnie z regulaminem, nastąpiło wcześniej ale miłą uroczystość wręczenia nagród połączyliśmy z zabawą mikołajkową. Na ten czas przygotowana została także wystawa wszystkich nadesłanych prac, którą można oglądać w holu MGOK.
Laureatom i wszystkim uczestnikom gratulujemy!

GALERIA:

Wręczenie nagród uczestnikom konkursu "Kosów Lacki - ślady pamięci" - Zdjęcia