Przez dwa tygodnie ferii zimowych Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury prowadził „Feriadę Artystyczną” – codzienny ciąg zajęć kierowanych głównie do dzieci i młodzieży szkolnej. Dzień rozpoczynał się filmem animowanym a po nim następowały zajęcia plastyczne i animacyjne, mini warsztaty kulinarne, nauka gry na gitarze i perkusji oraz zajęcia wokalne. Odbył się także turniej warcabowy oraz turniej tenisa stołowego o puchar Burmistrza. 

Nie obyło się także bez gości specjalnych: policjanci z posterunku w Kosowie Lackim,    asp.Krzysztof Stańczuk oraz asp. Sylweriusz Kryczka opowiadali nam o swojej codziennej pracy, pokazywali swoje wyposażenie cierpliwie tłumacząc jak go używać. Dzieci mogły też od środka obejrzeć radiowóz.


Ania Pawlicka, nasz pracownik i członek Ochotniczej Straży Pożarnej uraczyła dzieci opowieścią o interwencjach podejmowanych przez ochotników, demonstrowała strój z pełnym wyposażeniem, co było niekiedy dla dzieci sporym zaskoczeniem.
Maria Jasko, karateka, zdobywczyni I miejsca w „Yokozuna – kumite, All American Open International Karate Championships , Nowy Jork, USA 2016” i Pucharu Polski 2016, prowadziła dla naszych podopiecznych zajęcia karate. Były to nie tylko treningi fizyczne, ale i dobra lekcja harmonijnego dbania o ducha i ciało. 
Każdego dnia odwiedzało nas blisko czterdzieścioro dzieci do wieku (wczesno) przedszkolnego po schyłek szkoły podstawowej. 
Cykl zajęciowy zakończyliśmy w tłusty czwartek 23 lutego wspólnym grillowaniem i pączusiem dla każdego.

 

GALERIA:

Feriada Artystyczna 2017 - ZDJĘCIA

Sonda
Co myślisz o naszej stronie?
Co myślisz o naszej stronie?
Musisz zaznaczyć przynajmniej jedną odpowiedź!
program regionalny narodowa strategia spójności
mazowsze serce polski
unia europejska europejski fundusz rozwoju regionalnego
Projekt i wykonanie: sm32 STUDIO