W środę 10 stycznia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim miało miejsce noworoczne spotkanie Biskupa Tadeusz Pikusa z sołtysami dekanatów: sokołowskiego, węgrowskiego, łochowskiego i sterdyńskiego. Przybyło blisko 70 osób.

Spotkanie rozpoczęło się od Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Biskup. W swojej homilii przywołał znaną maksymę św. Benedykta z Nursji: „Ora et Labora” („Módl się i pracuj”), której znaczenie interpretował w kontekście pracy sołtysów – naznaczonej poczuciem misji i działalności społecznej. Wyjątkowość okoliczności podkreślał także poczet sztandarowy Stowarzyszenia Sołtysów Gminy Sokołów Podlaski.

Po mszy wszyscy goście, na czele z Biskupem Tadeuszem Pikusem, udali się do MGOK. W przestronnej sali widowiskowej przywitał gości burmistrz Jan Słomiak, po czym zgromadzeni na tej wyjątkowej uroczystości goście mieli możliwość obejrzenia jasełek przygotowanych przez Szkołę Podstawową im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim. Brawurowe (jak zawsze) przedstawienie przygotowały z uczniami Mariola Zakrzewska, Agnieszka Ajdys i Barbara Mazurczak. Wśród publiczności, obok sołtysów, zasiedli ks. dr Tomasz Szmurło, ks. kan. Antoni Sieczkiewicz (proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej w Grodzisku k. Sterdyni) oraz proboszcz parafii Narodzenia NMP w Kosowie Lackim – ks. Kan. Tomasz Pełszyk oraz ks. Jarosław Wojasiński.
Część oficjalną zakończono wspólnym śpiewaniem kolędy „Wśród nocnej ciszy” oraz przełamaniem się opłatkiem i składaniem życzeń, po czym udano się na poczęstunek zorganizowany przez burmistrza Jana Słomiaka i radną gminną Ewę Arciechowską. W miłej atmosferze zgromadzeni mogli także obejrzeć wystawę archiwalną „W pierwszą niedzielę po Bożym Ciele Roku Pańskiego 1417” (dokumentującą 600 lat obecności rodu Kossowskich na Podlasiu), zdjęcia obrazujące Orszak Trzech Królów z lat 2017 i 2018 oraz wystawę „Talerze Bożonarodzeniowe” z kolekcji Jacka Omieciucha.

Do zobaczenia wystaw zapraszamy wszystkich zainteresowanych...

GALERIA: Spotkanie noworoczne Biskupa Tadeusza Pikusa z sołtysami - ZDJĘCIA