„Życie jak cztery pory roku” - to tytuł spektaklu, przygotowanego przez koło teatralne PROMYK ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim, wystawionego na scenie Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w dniach 14 – 17 czerwca 2018 r.
Myśl przewodnia spektaklu, to przemijanie życia ludzkiego, które można porównać do zmieniających się pór roku. Wiosenna radość młodości powoli zmienia się w letnią dorosłość, by po pewnym czasie z pokorą przyjąć jesień życia, a w końcowym życiowym etapie, stać się zimą. Wszystko to jednak może wydarzyć się tylko dzięki pięknej, bezgranicznej miłości.

Spektakl cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony lokalnej społeczności, a także uczniów naszych i sąsiednich szkół. Obejrzało go łącznie około 650 widzów.
Młodzi aktorzy wykazali się dużym talentem zarówno wokalnym, jak i poetyckim, wcielając się w role granych bohaterów, za co otrzymali gromkie brawa, a potem mnóstwo pochwał od widzów. Całość uświetniła piękna muzyka i scenografia.
Nie byłoby jednak tego pięknego widowiska, gdyby nie zaangażowanie nauczycieli. Scenariuszem, muzyką i wyreżyserowaniem spektaklu zajęła się p. Agnieszka Steć. Piękną scenografię wykonała p. Barbara Mazurczak. Kostiumy uszyła p. Oksana Żochowska. Choreografią tańca zajęły się: p. Agnieszka Dmowska, p. Agnieszka Winnicka i p. Agnieszka Zych. Teksty piosenek ułożyła p. Irena Rytel , a także zajęła się przygotowaniem wokalnym. Jak zawsze dużą rolę odegrał p. Mariusz Brzozowski, pracownik M – GOK w Kosowie Lackim, który jak co roku, zadbał o odpowiednie oświetlenie i nagłośnienie, a także wspierał nas technicznie.
Ogromne podziękowania uczestnicy PROMYKA kierują w stronę Pani Dyrektor szkoły Grażyny Niemierki, która wspierała nas zarówno duchowo, jak i materialnie w czasie przygotowań do spektaklu. Dziękujemy również Radzie Rodziców za wsparcie materialne oraz Dyrekcji Pani Ewie Rutkowskiej i pracownikom M – GOK za zaufanie i udostępnienie nam sali widowiskowej.
Po bardzo budujących komentarzach widzów, twórcy już zastanawiają się nad tematyką kolejnego spektaklu, ale niech to na razie pozostanie słodką tajemnicą.

Agnieszka Steć
opiekun koła teatralnego PROMYK