Okres Bożego Narodzenia to cudowny czas. Czas przygotowań, prezentów, spotkań... Niestety dla niektórych osób czas Bożego Narodzenia jest czasem trudnym, smutnym. Tymi osobami są osoby samotne. Dlatego też 13 grudnia po raz 23 odbyła się "Wigilia dla samotnych", organizowana tradycyjnie przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wraz we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kosowie Lackim.
         Przybyłych na Wigilię powitała kierownik MGOPS, p. Monika Dykowska oraz dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kosowie Lackim, p. Ewa Rutkowska. W świąteczno - wigilijny nastrój wprowadzili swoim występem p. Tadeusz Zawistowski i p. Elżbieta Słoniewska oraz grupa kabaretowa działająca przy MGOK w składzie: Jolanta Wdowińska, Iwona Owsianka, Hanna i Janusz Wiśniewscy, Janina Kobel, Krystyna Zięba, Władysława Wyszomierska i Łukasz Zięba.
         Następnie wszyscy przeszli na świetlicę na poczęstunek przygotowany przez panie z MGOPS. Wieczerzę wigilijną rozpoczął Proboszcz, ks. kan. Paweł Anusiewicz. Życzenia złożyli również Burmistrz Jan Słomiak oraz Wiceprzewodnicząca Rady Miasta i Gminy Ewa Arciechowska.
         Do życzeń dołączyły się także p. Monika Dykowska - kierownik MGOPS i p. Ewa Rutkowska - dyrektor MGOK.
Wedle tradycji wszyscy zebrani łamali się opłatkiem i wspólnie składali sobie życzenia.
         Cieszymy się, że tym prostym gestem mogliśmy dostarczyć wielu wzruszeń i radości osobom samotnym.

GALERIA: Wigilia dla samotnych 2018 - ZDJĘCIA