„W Nim przeto raduje się nasze serce” – cytat zaczerpnięty z Psalmu 33 posłużył nam za tytuł Kosowskiego wieczoru kolęd i pastorałek. Odbył się on 26 stycznia 2020 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Na scenie wystąpili artyści, którzy na co dzień szlifują swe talenty w MGOK. Trwające blisko dwie godziny występy artystyczne zostały radośnie przyjęte przez publiczność. Scenariusz spotkania opracował oraz całość poprowadził Artur Ziontek.

Witając gości, Ewa Rutkowska, dyrektor MGOK, podkreśliła, że to nieco opóźnione spotkanie ma m.in. na celu przedłużenie aury i magii Świąt Narodzenia Pańskiego. Jest to bowiem czas, który większości z nas kojarzy się z ciepłą, domową i rodzinną atmosferą, kiedy to zanikają spory i w duchu pojednania gromadzimy się przy stole przełamując opłatkiem. Zależało nam, aby zaprezentowany program był takim właśnie symbolicznym opłatkiem dla wszystkich zgromadzonych. Obok najbardziej klasycznych kolęd wybrzmiały więc także pastorałki oraz wiersze przywołujące tradycje Bożonarodzeniowe.

Reżyserem części wokalnej i opiekunem artystów był Andrzej Tchórzewski. Jego podopieczni – od najmłodszych dzieci, po nieco starszą młodzież śpiewającą w kosowskim chórze – dali znakomitą próbkę swoich talentów. Gościnnie wystąpił również zaprzyjaźniony z nami Witold Radomski z zespołem (Filip Godlewski, Szymon Rytel, Artur Ziontek).

 

GALERIA: Kosowski wieczór kolęd i pastorałek 2020 - ZDJĘCIA

Sonda
Co myślisz o naszej stronie?
Co myślisz o naszej stronie?
Musisz zaznaczyć przynajmniej jedną odpowiedź!
program regionalny narodowa strategia spójności
mazowsze serce polski
unia europejska europejski fundusz rozwoju regionalnego
Projekt i wykonanie: sm32 STUDIO