20 października w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim miał miejsce wernisaż wystawy Piotra Gąsiorowskiego zatytułowanej „Głowy”. Składają się na nią 22 portrety wykonane w komputerowym programie do rysowania. Osoby portretowane to głównie mieszkańcy Kosowa Lackiego (burmistrz, prezes OSM, pracownicy MGOK, znajomi), ale też artyści i politycy.
Piotr, rocznik 1992, to człowiek z autyzmem, wieloma pasjami i jeszcze większymi talentami. Od lat interesuje się kreskówkami i animowanymi grami komputerowymi. Z czasem postaci w nich występujące zaczął rysować w prostym programie komputerowym. Skutkowało to niezliczoną ilością prac, które rodzice kilka lat temu wydali w opasłym tomie. Do animowanych postaci z czasem doszło też projektowanie logotypów firm, wizytówek, nadruków na koszulki i czapki, a w końcu portretowanie.

Twarze rysuje prostą kreską wypełniając kontury jednolitym kolorem. Powstają więc portrety uproszczone. Tyle, że Piotr potrafi wychwycić jakiś charakterystyczny szczegół twarzy i zręcznie oddać to w swoim dziele. W ten sposób nasze wizerunki nawiązują do postaci z kreskówek. Pewnie tak właśnie wyglądalibyśmy, gdyby przenieść nas w rysunkowe realia bajek.
Wystawę można oglądać w MGOK do połowy listopada.

GALERIA: Wystawa „GŁOWY” Piotra Gąsiorowskiego - ZDJĘCIA