27 sierpnia odbył się profilaktyczny piknik rodzinny „Pożegnanie wakacji”. Program został podzielony na dwa bloki: jeden kierowaliśmy do osób dorosłych, a drugi głównie do dzieci, choć i rodzice dużo mogli z niego wynieść dla siebie.
Dzięki środkom od Wojewody Mazowieckiego przeprowadzona została Akcja #SZCZEPIMY SIĘ, która cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców.
Otwarcia pikniku dokonał burmistrz Jan Słomiak, który także czynnie włączył się w propagowanie idei szczepienia.

W pierwszej części skupiliśmy się na profilaktyce szczepiennej związanej z pandemią Covid-19. Przygotowany był namiot profilaktyczny #SZCZEPIMY SIĘ oraz punkt konsultacyjny, a psycholog Monika Figler wygłosiła cenny referat „Koronawirus zdrowie – stany lękowe, depresja, ataki paniki, fobie społeczne”. Obrazowo przedstawiła w nim różnorakie konsekwencje zarówno samego korona wirusa, jak i towarzyszącego pandemii lockdownu. Zachęcała więc do przyjęcia szczepionek przeciwko Covid-19, co przyspieszy proces formowania się odporności zbiorowej. Wszyscy, którzy chcieli się zaszczepić, mogli tego dokonać bez rejestracji w Filii Przychodni Rejonowej SPZOZ Sokołów Podlaski w ośrodku zdrowia w Kosowie Lackim. Zainteresowanie było duże – do szczepienia zakwalifikowało się 62 osoby, a szczepionkę przyjęło 54 osoby; każda z nich otrzymała bezdotykowy termometr lub pulsoksymetr.

W czasie trwania pikniku przygotowany był także punkt spisowy GUS, gdzie każdy mógł przystąpić do spisu powszechnego. Skorzystało z tego 41 osób.
Prezentację przygotowała OSP Kosów Lacki – każdy mógł obejrzeć strażacki sprzęt i nowoczesny wóz strażacki, a wszystkim zebranym czas umilały występy działającego przy MGOK chóru „Kosowskie Malwy” oraz Tadeusza Zawistowskiego i Andrzeja Tchórzewskiego. Tradycyjnie też, każdy z gości mógł się poczęstować grochówką, którą przygotowała Ewa Arciechowska.
W części drugiej główna atrakcją był białostocki Teatr Forma, który wystąpił z przedstawieniem profilaktycznym „Pieski z patrolu spotykają cyberwiedźmę”. Interakcyjny spektakl świetnie pokazywał pułapki czyhające na dzieci wchodzące w świat elektroniki i cyberprzestrzeni. Po tej sztuce aktorki zmieniły się w wodzirejki i animatorki wciągające dzieci do wspólnej zabawy. Było kolorowo i radośnie. Dzieci mogły także wybawić się na dmuchanych zabawkach oraz pozaplatać sobie kolorowe warkoczyki. Aż żal było się rozstawać! Do zobaczenia w przyszłym roku...
Organizatorami pikniku byli: Miasto i Gmina Kosów Lacki, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, OSP Kosów Lacki i Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Kosowskiej.
 
Sonda
Co myślisz o naszej stronie?
Co myślisz o naszej stronie?
Musisz zaznaczyć przynajmniej jedną odpowiedź!
program regionalny narodowa strategia spójności
mazowsze serce polski
unia europejska europejski fundusz rozwoju regionalnego
Projekt i wykonanie: sm32 STUDIO