2 lipca na stadionie miejskim w Kosowie Lackim odbył się doroczny Piknik Kulturalno-Integracyjny „Kosowskie Lato”, który ma już swoją tradycję i jest popularnym wydarzeniem
nie tylko w mieście i gminie Kosów Lacki, ale i w szeroko pojętym regionie.
Organizatorami wydarzenia byli: władze samorządowe Miasta i Gminy Kosów Lacki, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Kosowskiej, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego. Zadanie dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Uroczystego otwarcia pikniku dokonali: Burmistrz Jan Słomiak oraz Ewa Olszewska, dyrektor MGOK, po czym dołączył do nich na scenie Senator RP i wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Pośród licznie zgromadzonej publiczności znaleźli się m.in. wspomniany już senator Waldemar Kra-ska wraz z małżonką Ewą, poseł Maciej Górski, wicestarosta powiatu sokołowskiego Ryszard Do-mański, ks. proboszcz Paweł Anusiewicz, gminny komendant OSP Tomasz Wilk, dyrektor kosowskiego oddziału PBS Hanna Floryszczyk, kierownik Posterunku Policji w Kosowie Lackim Marcin Dmowski oraz przedstawiciele lokalnych przedsiębiorców Janusz i Anna Zakrzewscy, Kacper Mróz a także radni powiatowi i gminni.
Na scenie wystąpili:
- TADEUSZ ZAWISTOWSKI i ANNA MAJEWSKA – duet wokalny specjalizujący się nastrojowych utworach o tematyce miłosnej.
- STERDYNIACY – doświadczeni muzycy jednej z najdłużej działających w regionie kapel ludowych, w swoim dorobku mają jedną płytę, nagrodę Grand Prix Mazowieckiego Festiwalu Kapel Ludowych i niezliczoną ilość koncertów. Mimo nazwy najmocniej związani są z Kosowem. Od kil-ku lat występują też w roli gospodarzy Kosowskich Spotkań Kapel Weselnych.
- CHÓR KOSOWSKIE MALWY – działa przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim. W swoim repertuarze odwołują się głównie do kultury ludowej, choć nie tylko. Łączy ich muzyka i przyjaźń. Opiekunem i instruktorem chóru jest pani Monika Szast.
- WOKALISTKI Z MGOK – cztery młode, zakochane w muzyce dziewczyny z pięknymi głosami. Na co dzień szlifują swoje talenty wokalne pod okiem pana Andrzeja Tchórzewskiego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim. Nie mają jeszcze swojego repertuaru, ale doskonale odnajdują się w polskich przebojach.
- ANDRZEJ TCHÓRZEWSKI – człowiek orkiestra, pedagog, terapeuta, instruktor nauki gry na gitarze i perkusji w MGOK, nauczyciel śpiewu, muzyk i wokalista współtworzący swego czasu popularne zespoły rozrywkowe, na swoim koncie ma występy z czołowymi zespołami disko polo oraz legendarną formacją Boney M.
- KABARET EWG – czyli: Eksportowy Wytwór Gminny, czołowy kabaret wiejski, który jest laureatem wszystkich przeglądów w tej kategorii. W swojej ponad 10 – letniej karierze z lokalnego kabaretu stał się bywalcem ogólnopolskiej sceny kabaretowej, dając ponad 500 koncertów w całym kraju.
- WITOLD RADOMSKI ¬– bard, autor tekstów, muzyk i wokalista, najlepiej odnajduje się w poezji śpiewanej, autor solowej płyty „Dom Rodzinny”, obecnie przygotowuje drugi album autorski z piosenkami poświęconymi Żydom i zagładzie.
- EWELINA KRZYMOWSKA – od najmłodszych lat pod czujnym okiem rodziców doskonaliła swój talent wokalny, z maestrią wykonuje utwory własne i innych artystów. Na swoim koncie ma m.in. występy przed takimi gwiazdami jak LOMBARD.
Poza delektowaniem się występami scenicznymi można było również zwiedzić stoiska naszych wystawców: Zespołu Szkół w Kosowie, rękodzieła Hanny i Waldemara Drozdów, OSM Kosów Lacki, PBS, skosztować słodkości „Domowej Piekarni” Dominiki Karendys, czy w końcu zanurzyć się w tradycyjne kramy z zabawkami. Był także ogródek gastronomiczny i stoiska z fast food, a kto wolał tradycyjne jadło mógł poczęstować się grochówka przygotowaną przez kosowski Zespół Szkół.
Cała impreza przebiegała w miłej i rodzinnej atmosferze. Było to m.in. zasługą tych wszystkich, którzy niezawodnie przyszli nam z pomocą. Sponsorami Pikniku byli: OSM Kosów Lacki, Zakłady Mięsne ZAKRZEWSCY, Zakłady Mięsne ŚWIDERSCY, Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim, PHU MADO (Marcin Mróz, Łukasz Mróz, Kacper Mróz) oraz sklep Henryka Zecer Artykuły Spożywczo-Przemysłowe.
Dziękujemy również zastępom OSP z Telak, Dużego Trzcińca, Kosowa Lackiego i Dybowa a także Policji, którzy czuwali nad bezpieczeństwem naszych gości.
Do zobaczenia za rok.
Sonda
Co myślisz o naszej stronie?
Co myślisz o naszej stronie?
Musisz zaznaczyć przynajmniej jedną odpowiedź!
program regionalny narodowa strategia spójności
mazowsze serce polski
unia europejska europejski fundusz rozwoju regionalnego
Projekt i wykonanie: sm32 STUDIO