W niedzielę 14 stycznia br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek. W tym magicznym wydarzeniu wzięli udział artyści szlifujący swoje talenty pod czujnym okiem instruktorów pracujących w MGOK - pani Moniki Szast i pana Andrzeja Tchórzewskiego.
Po krótkim powitaniu dyrektor MGOK Ewa Olszewska zaprosiła licznie zgromadzoną publiczność do wspólnego delektowania się piękną polską tradycją kolędowania. Swoje muzyczne talenty na scenie zaprezentowali:
Jakub Przewoźny - „Cicha Noc”
Zespół Heartless (Jakub Przewoźny, Maja Przewoźna, Karolina Uściłowska, Małgosia Bernabiuk, Amilka Niemiec, Martyna Laskowiecka) - wiązanka kolęd
Chór KOSOWSKIE MALWY ( Bogumiła Zawadzka, Hanna Wiśniewska, Janusz Wiśniewski, Danuta Skomorucha, Zofia Lachowicz, Iwonna Owsianka, Krystyna Ratyńska, Maria Wyszomierska) – „Złota Jerozolima, „Lulajże Jezuniu”, „Hej w Dzień Narodzenia”, „Nie było miejsca dla Ciebie”, „Jest taki dzień, „Pastorałka od serca do ucha”
Iwonna Owsianka – „Malenka miłość”
Krystyna Ratyńska – „Lulaj Go Matko lulaj”
Nikola Składanowska „Jezus Malusieńki”
Wiktoria Tchórzewska – „Uciekali uciekali”
Paweł Rytel – „Mario czy już wiesz”
Weronika Karendys, Gabrysia Pankiewicz, Wiktoria Tararuj, Ala Grabowska – „Kto wie czy za rogiem”, „Dzień jeden w roku”
Grupa dzieci z zajęć rytmiczno-muzycznych ( Nikola Składanowska, Kinga Składanowska, Ala Gulska, Maja Kozioł, Julia Domańska, Ola Kołodziej, Pola Rytel-Andrianik, Magda Harasim, Hania Bernabiuk, Amelia Wojtczuk )– „Dzisiaj w Betlejem”
Na zakończenie koncertu wszyscy wykonawcy wspólnie z widownią zaśpiewali kolędę "Gore Gwiazda Jezusowi”.
W programie koncertu znalazły się najpiękniejsze kolędy i pastorałki zaprezentowane przez artystów w różnym wieku. Mnogość wykonawców zaowocowała szerokim repertuarem i różnorodnością wykonań. Każdy występ był inny i wyjątkowy.
Na koniec spotkania głos zabrał pan Burmistrz Jan Słomiak kierując do przybyłych okolicznościowe życzenia noworoczne, a do występujących artystów wyrazy uznania. Wszystkim wręczył słodkie upominki. Słowa podziękowania dla wykonawców skierowała także pani Urszula Krzymowska - radna powiatu sokołowskiego. Po koncercie wszyscy byli zgodni w swoich opiniach: jak co roku było pięknie, wzruszająco, wyjątkowo. Serdeczne podziękowania kierujemy do naszych artystów oraz instruktorów za wyśmienicie przygotowany muzyczny wieczór. Dziękujemy za tak liczne przybycie i czekamy kolejnego spotkania z Państwem!
 
Sonda
Co myślisz o naszej stronie?
Co myślisz o naszej stronie?
Musisz zaznaczyć przynajmniej jedną odpowiedź!
program regionalny narodowa strategia spójności
mazowsze serce polski
unia europejska europejski fundusz rozwoju regionalnego
Projekt i wykonanie: sm32 STUDIO