Właśnie zakończyliśmy profilaktyczny piknik "Żegnamy Wakacje". Upalna aura nie przeszkodziła nam w zabawie. Był z nami Teatr Forma z Białegostoku, który wystawił piękny i mądry spektakl PINOKIO, była pszczółka Maja bawiąca i fotografująca się z dziećmi, był pokaz wieeeelkich baniek mydlanych, ale przede wszystkim była świetna atmosfera.
Od samego początku był też chętnie odwiedzany punkt informacyjno-edukacyjny Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sokołowie Podlaskim, odwiedził nas również pan policjant, który pozwolił dzieciom wsiąść do radiowozu.
Oczywiście towarzyszył nam również pan burmistrz Jan Słomiak, który obdarował młodych uczestników pikniku opaskami odblaskowymi, aby bezpiecznie mogły chodzić do szkoły... a ta szkoła zaczyna się już w poniedziałek.
Organizatorami profilaktycznego zakończenia wakacji z animacjami były następujące podmioty: Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Kosowskiej, Urząd Miasta i Gminy Kosów Lacki, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sokołowie Podlaskim.