22 kwietnia, jak każdego roku, obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Jego celem jest zwrócenie uwagi na to, że jeśli nie skończy się frywolne traktowanie środowiska naturalnego, to skończy się jego cierpliwość dla nas. Toteż w tym dniu staramy się zwrócić uwagę i promować postawy proekologiczne, możliwość odzyskiwania surowców a więc i konieczność segregacji śmieci – aby dobry uczynek względem środowiska stał się nawykiem, codziennością.

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury już o 10 stawili się uczniowie miejscowych szkół oraz dziarska grupa przedszkolaków, którzy barwnymi korowodami, z transparentami w rękach, przemaszerowali kosowskimi ulicami. Towarzyszyli im opiekunowie, którzy pełnili także opiekę merytoryczną nad ich przedsięwzięciami. W ramach zorganizowanego happeningu zaprezentowali przedmioty zrobione z surowców wtórnych opatrując je humorystycznym komentarzem, zrobione przez siebie filmy i scenki rodzajowe, ale też i przygotowane na tę okoliczność piosenki i prezentacje. Radość towarzysząca szczególnie najmłodszym wykonawcom udzieliła się także publiczności, toteż wypełniającemu całą salę audytorium towarzyszył wesoły nastrój, za co uczniowie nagradzani byli gromkimi brawami.

Wśród przybyłych na to wydarzenie gości byli: Burmistrz Miasta i Gminy Jan Słomiak, Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Aleksandra Kamińskiego Elżbieta Radomska oraz Paweł Dmowski zajmujący w Urzędzie Gminy stanowisko ds. ochrony środowiska, leśnictwa, i gospodarki wodnej i łowieckiej.

Na zakończenie spotkania Burmistrz podziękował Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Publicznemu Gimnazjum im. Aleksandra Kamińskiego oraz Zespołowi Szkół i Gminnemu Przedszkolu za organizację i wręczył ich przedstawicielom pamiątkowe dyplomy.

Nauczycielami, którzy czuwali nad zaangażowaniem uczniów i ich projektami byli: Katarzyna Trebnio, Justyna Bielarska, Hanna Materska-Kucharek, Joanna Przygodzka, Barbara Masłowska, Hanna Ratyńska, Ewa Ciesielska, Ewa Dybowska, Ewa Ratyńska, Agnieszka Ajdys, Mariola Zakrzewska, Bożena Gawłowska, Agnieszka Winnicka, Marta Wierzbicka. Gratulujemy im udanych inicjatyw i życzymy by trwali w nauczaniu mądrej odpowiedzialności za środowisko, za Ziemię, za nas.

Tekst i zdjęcia : Artur Ziontek

 

GALERIA: DZIEŃ ZIEMI 2016 - PALĄCY TEMAT, NISKA EMISJA

Sonda
Co myślisz o naszej stronie?
Co myślisz o naszej stronie?
Musisz zaznaczyć przynajmniej jedną odpowiedź!
program regionalny narodowa strategia spójności
mazowsze serce polski
unia europejska europejski fundusz rozwoju regionalnego
Projekt i wykonanie: sm32 STUDIO