Kosowskie lato 2024 - plakat
Mimo kaprysów pogody, niedzielne "Kosowskie Lato 2024" okazało się dużym sukcesem! Liczni mieszkańcy Kosowa Lackiego, całej gminy i okolicznych miejscowości tłumnie zgromadzili się na stadionie miejskim, aby wspólnie świętować rozpoczęcie lata.

 

Uroczystość oficjalnie otworzyli: burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki Jan Słomiak oraz dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kosowie Lackim Ewa Olszewska, serdecznie witając wszystkich zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m.in.:
 

 • senator RP Waldemar Kraska,
 • starosta sokołowski Adam Góral,
 • wicestarosta Zbigniew Czerkas,
 • radni powiatowi i gminni,
 • dyrektorzy jednostek samorządowych,
 • sołtysi i przewodniczący osiedli
 • przedstawiciele służb mundurowych i media.

Pierwsza część imprezy poświęcona była występom lokalnych talentów. Na scenie zaprezentowali się m.in.: Jakub Przewoźny, zespół STERDYNIACY, Tadeusz Zawistowski oraz wokaliści z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Ich występy oczarowały publiczność i dostarczyły wielu pozytywnych emocji.

Wieczorem na scenie królowała muzyka taneczna. Zespół VERDIS rozgrzał publiczność przed występem gwiazd wieczoru: KASY, NORBIEGO i RENATY DĄBKOWSKIEJ. Na finał imprezy zagrał zespół BAYERA, znany z przebojów disco polo.

Dla najmłodszych uczestników przygotowano strefę zabaw z dmuchańcami, a smakosze mogli skosztować specjałów lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich oraz dań z ogródka gastronomicznego. Na stoiskach wystawienniczych swoje produkty prezentowały Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kosowie Lackim i Zespół Szkół w Kosowie Lackim.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do sukcesu tej imprezy. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do:

- Pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kosowie Lackim, którzy każdego roku dokładają wszelkich starań, aby "Kosowskie Lato" było wyjątkowym wydarzeniem. Ich zaangażowanie, kreatywność i profesjonalizm zawsze gwarantują wysoki poziom imprezy.

- Artystów występujących na scenie, a zwłaszcza tych lokalnych. Ich talent i ciężka praca owocują wartościowymi występami, które na długo pozostają w pamięci widzów. Dziękujemy również rodzinom młodych artystów, którzy wspierają ich w rozwoju artystycznym.

- Współorganizatora imprezy - Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Pani Marszałek Janina Ewa Orzełowska, za pomoc w organizacji imprezy i wsparcie finansowe.

- Sponsorów, dzięki którym "Kosowskie Lato" mogło zaoferować tak wiele atrakcji. Ich hojność i mecenat sztuki pozwoliły nam stworzyć niezapomniane widowisko.

Sponsorzy "Kosowskiego Lata 2024":

 • Samorząd Województwa Mazowieckiego - współorganizator imprezy
 • Zakłady Mięsne "Zakrzewscy" - Dariusz i Janusz Zakrzewscy
 • Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kosowie Lackim - Prezes Andrzej Minarczuk
 • Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim - Prezes Piotr Żebrowski
 • PHU MADO - Barbara, Marcin, Łukasz, Kacper i Magda Mróz
 • Komagra Sp. z o. o. - Dyrektor Wojciech Jańczuk
 • Zakłady Mięsne "Świderscy" - Edyta i Rafał Świderscy
 • PHU JAKUB - Bogusław Jakubaszek
 • Ferma Drobiu - Konrad Wysokiński
 • Artykuły Spożywczo-Przemysłowe - Henryka Zecer
 • P.W. WIKRUSZ - Adam Witkowski
Dziękujemy również wszystkim mieszkańcom Gminy Kosów Lacki, którzy licznie wzięli udział w imprezie i stworzyli wspaniałą atmosferę.
"Kosowskie Lato" nie byłoby możliwe bez Waszego zaangażowania!
Do zobaczenia za rok!
Promocja książki i spotkanie autorskie Piotra Siemieniuka "Kot Przytuleń" - plakat
W czwartkowe popołudnie 13 czerwca odbyła się w MGOK premiera czwartego tomiku poetyckiego Piotra Siemieniuka pt. „KOT PRZYTULEŃ”. Trzy wcześniejsze książki poetyckie Autora kierowane były do czytelnika bardziej doświadczonego czytelniczo. Wiersze miały charakter bardzie liryczny, egzystencjalny, zmagały się z życiem i światem. Tym razem Poeta skierował swoje słowa do najmłodszego czytelnika. Rzecz to niebłaha i niełatwa. Trzeba zachować rytm, rym i nie można zagubić się w opowieści. Młody czytelnik intuicyjnie szybko wychwyci każde potknięcie. „Kot Przytuleń” jest jednak tomikiem wolnym od tego typu wpadek.
Na spotkanie premierowe przybyło dożo osób. Sala widowiskowa MGOK wypełniła się w całości. Głównymi bohaterami, poza Autorem oczywiście, były dzieci, które wzięły udział w konkursie plastycznym mającym na celu wyłonienie ilustracji do „Kota Przytuleń”. Autor podziękował wszystkim, którzy wzięli w nim udział a zwłaszcza tym, których prace zostały zamieszczone w książce.
Podczas spotkania zostało także zaprezentowanych kilka utworów, które deklamowali: Franciszek Kryszczuk, Wiktor Pankiewicz, Maria Chomać, Aleksandra Rydzewska oraz córka poety Maria Siemieniuk.
Na koniec wszystkie dzieci otrzymały upominki, a Autor ruszył do podpisywania książki.
fot. Paweł Kryszczuk/Sokołowski Ośrodek Kultury

 

GALERIA: Promocja książki Piotra Siemieniuka "Kot Przytuleń" - ZDJĘCIA

VII Kosowskie Spotkanie KAPEL WESELNYCH - plakat

VII Kosowskie Spotkanie Kapel Weselnych za nami. Jak każdego roku odwiedziło nas wielu znakomitych wykonawców z Brańska, Siemiatycz, Radzymina, Opola, Łukowa i Sokołowa Podlaskiego. Wystąpili też reprezentanci Kosowa Lackiego działający przy naszym ośrodku. Sześciogodzinny koncert zgromadził wielu fanów muzyki tradycyjnej, którzy poza słuchaniem mogli też się pokrzepić doskonałymi potrawami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich z Maliszewy, Kosowa Lackiego oraz Toś i Krup.

 

GALERIA: VII Kosowskie Spotkanie KAPEL WESELNYCH - ZDJĘCIA

Spotkanie wspomnieniowe i premiera płyty Witolda Radomskiego "Nigdy Więcej" - plakat
W niedzielę 5 maja odbyło się w MGOK spotkanie wspomnieniowe poświęcone Witkowi Radomskiemu. Nauczyciel wychowania fizycznego, aniamator życia kulturalnego, człowiek o bardzo konserwatywnych zasadach, oddany przyjaciel i kumpel, na którym zawsze można było polegać, ale przede wszystkim bard, poeta i tekściarz grający na gitarze, harmonijce ustnej, instrumentach perkusyjnych... odszedł 30 dni wcześniej.
Zostawił po sobie płyty "Mój dom" i "Poetycznie", podczas spotkania, którego organizatorami byli Muzeum Treblinka, MGOK oraz Niezależna Grupa Artystyczna Cyganeria Podlaska, miała miejsce premiera jego ostatniego dzieła. Płyta "Nigdy więcej", wydana przez Muzeum Treblinka, to małe arcydzieło, doskonała interpretacja utworów mówiących o Zagładzie. Kilka z nich mogliśmy odsłuchać podczas spotkania... taki koncert bez Artysty.
W drugiej części mowa była o Jego współpracy z naszym ośrodkiem kultury oraz wspomnienia znajomych, kolegów i przyjaciół. Było wzruszająco, ale i radośnie. Witek pewnie by nie chciał żebyśmy płakali, ale...

 

GALERIA: Spotkanie wspomnieniowe i premiera płyty Witolda Radomskiego "Nigdy Więcej" - ZDJĘCIA

Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Kosowie Lackim - plakat
3 maja odbyły się coroczne uroczystości związane z upamiętnieniem Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęły się mszą Świętą w intencji Ojczyzny i Strażaków. Po Mszy odbył się uroczysty przemarsz i złożenie kwiatów pod pomnikami. Gdy delegacje, na czele z burmistrzem Janem Słomiakiem, składały kwiaty Jerzy Mielaniuk uświetniał te chwile grą na trąbce.
Ostatnim punktem uroczystości było przedstawienie "Wiwat Konstytucja", przygotowane przez Szkołę Podstawową im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim. Po tej uczcie duchowej można było też posilić ciało doskonałą grochówką.
 
9 Bieg Flagi w Kosowie Lackim - plakat
2 maja 2024 odbył się IX Bieg Flagi. W szranki stanęła prawie setka sportowców od najmłodszych po seniorów. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:
Chłopcy 2013 i młodsi
1. Karol Kryczka
2. Bartosz Żołnicki
3. Bartłomiej Wierzbicki
Chłopcy 2010-2012
1. Oliwier Wojtczuk Szczepański
2. Adam Łach
3. Jakub Wojtczuk
Open mężczyźni
1. Olaf Adamski
2. Jakub Szymański
3. Marcin Młyński
Dziewczęta 2013 i młodsze
1. Anna Wesołowska
2. Blanka Olszewska
3. Maja Bujalska
Dziewczęta 2010-2012
1. Oliwia Sikora
2. Natalia Kucharek
3. Nina Dmowska
Open kobiety
1. Patrycja Mikołajczuk
2. Aneta Ferenc
3. Amelia Dłuska
Organizatorami Biegu byli: Urząd Miasta i Gminy Kosów Lacki, ULKS „Kos”, Szkoła Podstawowa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim oraz MGOK. Głównym organizatorem był jednak nieoceniony Tadeusz Gąsiorowski.
W imieniu organizatorów pragniemy serdecznie podziękować osobom i instytucjom, dzięki którym to szlachetne wydarzenie mogło się odbyć w takim kształcie. Podziękowania niech zechcą przyjąć: sklepy Gama, Topaz, Delikatesy Centrum oraz Daniel Koroś Piekarnia Kosów Lacki, Kancelaria Ubezpieczeniowa Jan Ziemski, Koło Łowieckie Orzeł, Łukasz Ferenc („Bisson Projekt” partner Grupy DUON).
 
Sonda
Co myślisz o naszej stronie?
Co myślisz o naszej stronie?
Musisz zaznaczyć przynajmniej jedną odpowiedź!
program regionalny narodowa strategia spójności
mazowsze serce polski
unia europejska europejski fundusz rozwoju regionalnego
Projekt i wykonanie: sm32 STUDIO