Aktualności
2 lutego 2017 r. w godz. od 9.00 do 13.00 przeprowadzona zostanie Zbiórka Krwi dla Szymona. Krwiobus będzie czekał przy budynku M-GOK. Zapraszamy!
W niedzielne popołudnie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury był miejscem niecodziennego wydarzenia. Kilkanaścioro wokalistów wzięło udział w koncercie „Patryk i Przyjaciele”, który miał być formą podziękowania Patryka Wrzoska za pomoc jaką otrzymał w trudnych chwilach po wypadku. Kasia Zych, Hanna Winnicka, Marianka Omieciuch, Oliwia Frąc, Ewelina Krzymowska, Wiktoria Oleszczuk, Karolina Wrzosek, Aneta Żochowska, Marzena Radomska-Wujek, Irena Rytel, Witold Radomski i sam Patryk, przy wysublimowanym akompaniamencie Mateusza Dolińskiego przez półtorej godziny wypełniło dźwiękami salę widowiskową i serca licznie zgromadzonej publiczności.
W niedzielę 16 stycznia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się przedstawienia jasełkowe. Program przygotowany został przez Szkołę Podstawową im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Publiczne Gimnazjum im. Aleksandra Kamińskiego oraz Zespół Szkół w Kosowie Lackim. Licznie zgromadzona publiczność miała możliwość obejrzenia dwóch sztuk teatralnych inspirowanych biblijną opowieścią o Narodzeniu Pańskim oraz paradokumentalnego montażu dotyczącego obrzędów i tradycji Bożonarodzeniowych. Wśród publiczności byli m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki Jan Słomiak, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Stanisław Kuziak, ks. wikary Jarosław Wojasiński, Grażyna Niemierka – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Elżbieta Radomska – dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Aleksandra Kamińskiego, Hanna Przesmycka – dyrektor Zespołu Szkół, radne Ewa Arciechowska i Barbara Skibniewska, sekretarz gminy Daniela Prokopczuk.
6 stycznia ulicami Kosowa, podobnie jak i blisko pięciuset innych miast, wyruszył uroczysty Orszak Trzech Króli. Tak, jak 2017 lat temu gwiazda prowadziła mędrców ze Wschodu do Chrystusa, by oddać mu pokłon, tak i teraz na czele naszego pochodu widniała gwiazda (niesiona przez p. Janusza Wiśniewskiego)... choć poprzedzała ją platforma z zaprzyjaźnionymi muzykami i organistą, którzy na tradycyjnym instrumentarium akompaniowali kolędom. Hasłem tegorocznego to: Pokój i Dobro.
Święto Trzech Króli to uroczystość mająca uczcić objawienie się Boga człowiekowi i obecność Boga w historii człowieka. Pośród bogatej symboliki i odniesień religijnych, najczęściej zwykło się przypominać tego dnia pochód trzech króli, mędrców ze Wschodu prowadzonych do Jezusa by złożyć mu hołd jako mesjaszowi i królowi.
Po prawie sześciu długich miesiącach zakończyły się prace remontowe w budynku Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Kosowie Lackim będącym jednocześnie siedzibą Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej . Wystrój pamiętający czasy PRL-u przeszedł już do historii. Budynek przeszedł gruntowny remont. Począwszy m.in. od przeprowadzenia drenażu odwadniającego, dociepleniu fundamentów i elewacji, remoncie schodów wejściowych i usunięciu barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych, generalnego remontu sali widowiskowej i części instalacji elektrycznej, wymianie drzwi a kończąc na odświeżeniu i pomalowaniu wszystkich pomieszczeń.
Miejsko-Gminny Ośrodek Kulturyw Kosowie Lackim przed i po remoncie
Problem kluczowy:
Problemy infrastrukturalne powodujące nieatrakcyjność oferty i brak możliwości rozszerzenia działalności kulturalnej Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Kosowie Lackim.
Budynek Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury znajdował się w bardzo złym stanie technicznym. Jego usytuowanie na podmokłym terenie oraz błędy popełnione podczas budowy w latach 60-tych spowodowały zawilgocenie i przyczyniły się do pokaźnych zniszczeń obiektu.










